TINKLAPIS APIE ELEKTROS TAUPYMĄ IR TEISINGĄ NAUDOJIMĄ
Pagrindinis
Elektros lizdas
Elektros taupymas
 
 

Elektros instaliacijos renovacija

Nauja elektros instaliacija

Pilna buto ar namo instaliacija

Kelios pagrindinės taisyklės

   

 

Elektros instaliacijos renovacija
Augant šiuolaikinio žmogaus poreikiams, atsirandant vis naujesnei technikai, siekiant palengvinti savo buitį,- didėja ir elektros sąnaudos. Senos statybos namuose ir mūriniuose, ir plytiniuose, elektros instaliacija yra iš aliumininių laidų. Jų srovės pralaidumas yra mažesnis negu varinių laidų ir dėl to jai esant dideliai apkrovai (kaloriferis, radiatorius, virdulys), gali pradėti kaisti, ar net užsidegti. Renovacija leidžia pakeisti rozečių ir jungiklių aukštį, ir vietą Jūsų patogumui, gali pakeisti jų funkcijas ir veikimo principus. Rozetės geriau kontaktuos su elektros įrenginiais, o jungikliai patikimiau atlikinės savo funkcijas ir Jūs daugiau nematysit mirksinčių lempučių. Visais atvejais reikia stengtis padaryti VISO buto renovaciją, nes darant, tai etapais, didėja laidų sujungimų skaičius, o tai veikia neigiamai elektros ir telekomunikacijos tinklus, be to didėja instaliacijos pažeidimo rizika.   

Į pradžią

Nauja elektros instaliacija
Įrengiant instaliaciją bute ar name, būtina apskaičiuoti visas apkrovas (elektros prietaisais naudojamą galingumą). Priklausomai nuo jų, gali keistis saugiklių ir laidų parametrai, instaliacijos schema. Taip pat reikia išanalizuoti, kaip interjerą taip ir eksterjerą, numatyti geriausias ir patogiausias vietas rozetėms ir jungikliams, apie tai geriau pasikonsultuoti su specialistu. Po remonto tai kainuos Jums brangiau ir suteiks daug nepatogumų, pvz.: rozetės ar jungiklio pernešimas į kitą vietą. Visa tai vertėtų daryti su specialisto konsultacija. Reikia numatyti papildomus sujungimų elementus ir vietas, technines galimybes, apskaičiuoti apkrovas vienam taškui, parinkti atitinkamus sujungimo ir komutavimo elementus.

Į pradžią

Pilna buto ar namo instaliacija
Kai Jūs statote namą ar darote remontą savo bute, nepamirškite, kad išskyrus elektros tinklą būtina padaryti ir telekomunikacijos tinklą t.y. išvedžioti televizinius, internetinius, telefoninius laidus. Telekomunikacinių taškų kiekis turi būti tiksliai apskaičiuotas ir suprojektuotas. Kai šio darbo imasi naujokai, dažniausiai iškyla problemos. Laido buvimas nereiškia, kad jis atlieka savo funkcijas. Be to, reikia apskaičiuoti vietą telekomunikacinei įrangai (stiprintuvams, komutatoriams, modemams). Nepamirškite ir apie signalizaciją. Būsto apsauga,- ramybė šeimininkams.

Į pradžią

Kelios pagrindinės taisyklės
Pirma taisyklė - principas "šiandien pakeisim miegamajame, rytoj virtuvėje, kitą kartą svetainėje" - nėra geras sprendimas. Laidam kenkia, kai juos be reikalo judina, taip pat gali nukentėti sujungimo vietos.

Antra taisyklė - Reikia viską numatyti iš anksto. Neskubėkit ir iki elektriko iškvietimo apgalvokit, kur ir kam Jums reikalingos rozetės ir jungikliai, kokį šviestuvą ir kur kabinsite, kur stovės šaldytuvas ir skalbimo mašina, kaip bus įrengtos šildomos grindys ir radiatoriai. Visa tai - įranga, kuri sunaudoja daug elektros energijos. Prie kažkurių prietaisų reikės vesti sustiprintą liniją, po remonto tai būtų padaryti daug sudėtingiau.

Trečia taisyklė - Paskaitykit instrukciją ir paskaičiuokit, kiek energijos vidutiniškai sunaudoja elektros prietaisai. Daugiau 4-5 kW į vieną liniją jungti nerekomenduojama.

Ketvirta taisyklė - netaupykite. Kuo prastesnės kokybės bus smulkmenėlė - rozetė, jungiklis, sujungimo dėžutė, sujungimo elementus, laidų izoliacija, tuo pavojingiau bus gyventi tokiame bute. Tai nereiškia, kad reikia investuoti į pačias brangiausias medžiagas, bet pulti pirkti pačias pigiausias, taip pat neskubėkite, geriau pasitarkite su elektriku. Geriausia pirkti iš vienos serijos, tuomet viskas atrodys ne tik stilingiau, bet ir greičiau montuosis.

Penkta taisyklė - Jokiu būdu nekrapštykite elektros skydelio, be papildomų žinių ir apsaugos galima padaryti daug žalos savo turtui ir sveikatai. Tai turi daryti žmogus, kuris turi žinias ir patirtį. Juk tie patys automatai būna skirtingų tipų (suveikimo laikas ir srovė).

Šešta taisyklė - Elektros ir telekomunikacijos instaliacijos tiesimas daromas po buto perplanavimo ir prieš apdailą.

Septinta taisyklė - Pas jus atėjo elektrikas? - pažiūrėkite su kokiais instrumentais jis dirbs, ar jis turi kopetėles, ar turi grąžtą rozečių skylėms sienose, testerį, paslėptos instaliacijos ieškiklį ?

Į pradžią

ELEKTROS INSTALIACIJA · ELEKTROS DARBAI · ELEKTROS TAUPYMAS · SKAITLIUKO PRIJUNGIMAS · SKAITLIUKO STABDYMAS · NUOTEKIO RELES PRIJUNGIMAS · ELEKTROS SCHEMOS · ELEKTROS SKAICIUOKLE · 220 220 , 220v , elektros instaliacija , elektros darbai , elektra , nuotekio rėlė , skaitiklio stabdymas , skaitliukas , trumpas jungimas , Viskas apie elektros taupymą